Van az a közösségi háló, amit pont munkakeresésre találtak ki…

 

A Facebook, az Instagram és egyéb felületek a baráti kapcsolatok ápolására, szórakozás gyanánt jöttek létre. Mindezek azonban az életrajzok szűrésénél is nagy hangsúlyt kapnak.

Számíts arra, hogy a HR-es megnézi a közösségi portálokon szereplő adatlapodat. Előfordulhat az is, hogy az ott találtak miatt utasítanak el, hiszen a profilod sokszor személyiséged egyes részleteiről „árulkodik”. Nem tanácsos egy átbulizott, alkoholmámoros éjszakáról fényképeket felrakni, kihívó fotókat feltölteni. Kerüld a kompromittáló tartalmakat az oldaladon, viszont ne legyen túl művi kialakítású sem! Ha semmit sem látni, az is gyanús lehet, mivel a munkáltató célja, hogy plusz információt találjon a jelentkezőről.

 

Éppen ezért használd a LinkedIn-t! Ez lényegében egy szakmai közösségi háló éppen arra, hogy szakmai kapcsolatokat köss. Ezen a portálon több témakörben szerkesztheted a profilodat, és elkészítheted szakmai önéletrajzodat is, melyet érdemes angol, vagy német nyelven megejteni.

 

JAVASOLJUK MINDENKINEK, HOGY REGISZTRÁLJON A JÖVŐJE ÉRDEKÉBEN!

 

Rengeteg cég és üzletember van jelen, és a munkaközvetítő cégek is képviseltetik magukat a portálon. A profilodat bárki megnézheti, bővítheted ismeretségi körödet a volt munkaadóiddal, vagy esetleg ismeretlen, szakmailag közel álló egyénekkel is.

 

„Épphogy csak felregisztráltam az oldalra és frissítettem az életrajzomat, amikor csörgött a telefonom és a jelenlegi pozíciómhoz hasonló állást ajánlottak – magasabb fizetési feltételekkel. Mindenkinek ajánlom az oldalt, sosem lehet tudni, milyen lehetőség kapuját nyitjuk meg egy kattintással.“ (Maitz Virág – volt közgazdaságtan és menedzsment hallgató)